SİNEKLİK VE PERDELEMEDE ÖLÇÜ ALIMI NASIL YAPILIR?

SinBlok Katlanabilir Pileli Tül Sineklik ve Perdeleme sistemlerini girintiye yerleştirilebilir veya dış yüzey kurulumu yapabilirsiniz. Alüminyum profillerimiz 4cm genişlik ve 3 cm kalınlıktadır.

İÇ GİRİNTİYE YERLEŞTİRME

Pliseli tül sinekliğin dış yüzey yerine arada kalmasını istiyorsanız iç ölçüler alınır. Gönderilen demonte haldeki sineklik kurulumu yapıldıktan sonra girinti yerine yerleştirilerek silikon vb kimyasal yapıştırıcılarla yerine sabitlemeniz gerekmektedir.

Not: Girintiye yerleştirmelerde kasa profil genişlik payı genişlik ve yükseklikten 8 cm kullanım alanını daraltacağı unutulmamalıdır.  İki parça arasında kalacak yerleştirmelerde ise alüminyum profil kalınlığı 3 cm olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 

DIŞ YÜZEYE YERLEŞTİRME

Dış yüzey ölçü alımında iki farklı teknik kullanılır:

  • Dıştan yerleşecek yüzeyden ölçü alma
  • Conta arası iç ölçüsü alma + kasa payı ekleme

Biz sizden sipariş verirken dışarıdan bitmiş tam ölçüyü netleştirmenizi ve bildirmenizi istiyoruz.

Yandaki şemayı takip ederek DIŞIRIDAN ölçmeniz gereken yerler gösterilmiş olup genişlik x yükseklik (cm) ölçülerini tam olarak not alınız. Yerleşecek yerin terazisinde ve üretimden kaynaklı sarkmalardan dolayı sıfıra sıfır ölçü almayın.  ±1 cm tolerans genişlik ve yükseklik değerlerini göz önünde bulundurunuz.

İç contadan ölçü alımlarında dışarıdan monte edecekseniz genişlik ve yükseklik ölçüsüne profil genişlik payı olarak 4 cm*2= 8 cm eklenir. Fakat bu ölçüyü vermek sağlıklı değildir. Dışarıda yükselti yapılmışsa (mermer yerleştirme, fayans atım vb) hesaplanılan bu ölçü büyük gelir. Bu eklemeli ölçüyü dışarıdan metre ile tekrar ölçerek ve gözünüzle de görerek doğrulamasını yapmalısınız.

Takıldığınız noktada SinBlok sineklik hattımızdan 0545 442 7 442 whatsapp üzerinden görüntü göndererek bize danışabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan ölçü alımında bitmiş net ölçüleri ödeme işlemleri kısmında Sipariş Notu kısmına cm cinsinden yazınız. Doğrulamak için sizi geri arayacağız.

SinBlok Katlanabilir Pileli Tül Sineklik Sistemlerinin Montaj ve Kurulum Videosu

 

SinBlok katlanabilir pliseli tül sineklik sistemleri kurulum şeması

 Kolay kurulum

  1. Demonte 4 kanat parçayı birleştiriniz. Mekanizmada içten gelen telin teker üzerinden gelmesine dikkat ediniz.
  2. Birleştirilen kasayı kapıya montajlamak için yerleştirin.
  3. Vidalama noktalarından kasayı montajlanacak yüzeye vidalayın.
  4. Kasanın tam bütünleşmesi için gerekirse orta iç/dış kısımdan vidalama yapabilirsiniz.
  5. İçten girintiye yerleştirmede çalışır hale getirdiğiniz sistemi araya yerleştirerek silikon vb. yapıştırıcılarla sabitleştiriniz.

Sineklik ölçüsü ile ilgili bilgi almak için 0545 442 7 442 nolu SinBlok hattından bizleri arayabilir, whatsapp üzerinden ölçü alarak resim gönderebilir, teknik destek isteyebilirsiniz.